Konserwacja Podwozia

Konserwacja Podwozia

Konserwacja podwozia - Podwozie przed zabezpieczeniem antykorozyjnym Konserwacja podwozia - dokładne mycie i osuszanie podwozia z użyciem specjalistycznej chemii Konserwacja podwozia - nakładanie zabezpieczenia antykorozyjnego Krown T40 na podwozie oraz w trudno dostępne miejsca Konserwacja podwozia - podwozie po zabezpieczeniu antykorozyjnym środkiem Krown T40

RDZA - PROBLEM KAŻDEGO SAMOCHODU

Bez względu na to, jak bardzo dbasz o swój samochód, jak długo nim jeździsz, jakiej jest marki i ile za niego zapłaciłeś, Twój pojazd zawsze jest narażony na działanie korozji. Niestety ochrona przed korozją proponowana przez producentów samochodów nie jest dostosowana do warunków klimatycznych, a i zdarza się, że jest po prostu słabej jakości. 

Pod wpływem czynników chemicznych i mechanicznych, na które narażony jest Twój samochód, powstają ogniska rdzy, które z czasem mogą przerodzić się w poważny problem i narazić Cię na dodatkowe koszty. Dlatego warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przed rdzą, które znacznie wydłuży czas eksploatacji samochodu, obniży koszty serwisowania i poprawi jego wygląd. 

Właściwa ochrona przed korozją

Korozja jest chorobą, która prędzej czy później dopada każdy samochód. Już na etapie montażu nie wszystkie elementy są należycie zabezpieczone przez producenta. Kolejne lata użytkowania samochodu często przynoszą zaniedbania w zakresie właściwego zabezpieczenia antykorozyjnego. Przypadkowe przytarcia, lekceważenie mycia podwozia, zły stan dróg, wysoka wilgotność i agresywna chemia drogowa to tylko kilka czynników sprzyjających rozwijaniu się korozji. 

Zabezpieczenie przed rdzą powinno mieć charakter prewencyjno-ochronny. Odpowiednia konserwacja i mycie podwozia może zapobiec rozprzestrzenianiu się korozji. Także w trakcie zimy i na wiosnę ważne jest, by skorzystać z takiej usługi.

Konserwacja podwozia produktami Krown

Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne nie jest możliwe do wykonania we własnym zakresie. Dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy dzięki odpowiednim produktom i warunkom warsztatowym są w stanie zażegnać ten problem na dobre. Profesjonalna konserwacja profili zamkniętych i konserwacja podwozia wydłuża czas eksploatacji pojazdu, zmniejsza koszty serwisowania, poprawia bezpieczeństwo i wygląd samochodu.

Innowacyjne produkty Krown są nie tylko skuteczne, ale również proste i szybkie w aplikacji. Standardowo zabieg zajmuje około trzech dni, a pełne zabezpieczenie przed rdzą  z użyciem produktów marki Krown  – około 3 godzin i może być wykonywane o każdej porze roku. Dlaczego tak krótko? Ponieważ produkty marki Krown mają gęstą oleistą konsystencję i właściwości wypierające wodę, więc nie jest konieczne całkowite wysuszenie elementów, jak w przypadku innych preparatów. Konserwacja podwozia staje się dzięki temu dużo szybsza. Nie ma też potrzeby mechanicznego oczyszczania powierzchni z zarodków rdzy – preparat dociera do zdrowej warstwy metalu i odcina ją od warstwy skorodowanej. Nadaje się więc doskonale do elementów skorodowanych jak i tych wolnych od rdzy. Oprócz zabezpieczenia przed korozją Krown idealnie smaruje wszelkie ruchome elementy samochodu oraz doskonale zabezpiecza elektrykę pojazdu, ponieważ nie przewodzi prądu.

Jak wygląda proces konserwacji podwozia?

Aplikacja powłoki antykorozyjnej Krown rozpoczyna się od dokładnego mycia podwozia i nadkoli pod ciśnieniem, specjalistyczną chemią czyszczącą Krown. Następnie podwozie jest odsalane preparatem Krown® Salt Eliminator i wstępnie osuszane. Nie jest wymagane całkowite osuszenie powierzchni jak to ma miejsce przy tradycyjnych metodach zabezpieczeń. Osuszanie odbywa się za pomocą specjalnej dmuchawy i pistoletu ze sprężonym powietrzem. Na tym kończy się etap czyszczenia i mycia. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie przed rdzą.

Olej antykorozyjny jest aplikowany przy pomocy specjalistycznych zakrzywionych dysz i pistoletów, dzięki czemu można dotrzeć w trudno dostępne miejsca podwozia. Środek jest nakładany natryskowo – przy użyciu wysokiego ciśnienia powstaje mgiełka, która osadza się wszędzie. Preparat przedostaje się do trudno dostępnych miejsc przez otwory technologiczne wykonane przez producenta pojazdu, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie np. ramy lub podłużnic od środka, a nie tylko z zewnątrz jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych metod zabezpieczeń. Konserwacja podwozia preparatami Krown obejmuje całe podwozie (m.in. podłużnice, ramy w pojazdach terenowych, wahacze, tylną belkę) wraz ze wszystkimi ruchomymi elementami zawieszenia – z zabiegu wyłączony jest jedynie układ wydechowy, hamulce, chłodnica i paski napędowe silnika. 

Gdzie można przeprowadzić zabieg zabezpieczenia antykorozyjnego?

Profesjonalną usługę zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia i konserwacji profili zamkniętych przy wykorzystaniu innowacyjnych produktów Krown oferują autoryzowane serwisy Krown Polska w Poznaniu, Radomiu, Nowym Sączu i w Warszawie