Proces zabezpieczania pojazdu

Zabezpieczenie antykorozyjne Krown

Etap 1 - Przygotowanie pojazdu do zabezpieczenia w naszym serwisie

Mycie podwozia przed zabezpieczeniem antykorozyjnym Krown Nakładanie preparatu chroniącego przed rdzą Krown T40 Samochód zabezpieczony przed korozją za pomocą środka Krown T40 Samochód zabezpieczony przed korozją za pomocą środka Krown T40

Jeżeli stopień zabrudzenia tego wymaga to podwozie pojazdu jest myte specjalnym preparatem Krown w celu usunięcia błota, piachu i luźnych płatów korozji oraz przygotowania powierzchni do kolejnego etapu procesu czyli zabezpieczenia. Jeżeli podwozie jest pokryte jedynie kurzem drogowym to unikamy mycia by niepotrzebnie nie aplikować wody pod ciśnieniem w zakamarki auta. Środek Krown jest oleisty i ma właściwości penetrujące, dzięki czemu przenika przez ewentualne zabrudzenia tworząc w ten sposób powłokę bardziej odporną na wypłukiwanie.

Etap 2 - Osuszanie

Jeżeli podwozie pojazdu wymagało mycia to kolejnym etapem jest wstępne osuszenie podwozia za pomocą sprężonego powietrza w celu usunięcia nadmiaru wody z powierzchni i trudno dostępnych miejsc, które mają być poddane procesowi antykorozyjnemu Krown. Ogromną zaletą technologiczną produktów Krown jest to, że powierzchnie zabezpieczane nie muszą być zupełnie suche (nasze środki mają właściwości wypierające wodę). Osuszamy je jedynie w celu usunięcia nadmiaru wody pozostałej po myciu pojazdu.

Etap 3 - Nałożenie oleju antykorozyjnego Krown

Za pomocą specjalnych dozowników, dyszy, złączy i pistoletów ciśnieniowych, które umożliwiają dostęp do najtrudniej dostępnych miejsc, pojazd jest zabezpieczany środkiem Krown T40, który dzięki swoim właściwościom penetrującym można stosować bezpośrednio na rdzę. Dociera on do zdrowej warstwy metalu i odcina ją od skorodowanej części. Zabezpieczane jest całe podwozie pojazdu, ze szczególnym uwzględnieniem ognisk korozji, zgrzewów i spawów, jak również wszystkie złącza i czujniki elektryczne, klemy akumulatorów, części elektryczne, przewody oraz newralgiczne miejsca pod maską takie jak kielichy amortyzatorów czy podłużnice.

Dodatkowo istnieje możliwość wywiercenia przez wyszkolonych techników Krown malutkich otworów w celu aplikacji produktu w trudno dostępnych miejscach i profilach zamkniętych, takich jak progi, drzwi, błotniki czy klapa bagażnika. Następnie otwory te są zaślepiane specjalnymi gumowymi korkami, które wyglądają jak te, które są stosowane przez producenta pojazdu i nie rzucają się w oczy.

Ogromną zaletą naszej usługi jest czas trwania wynoszący około 3 - 4 godziny w zależności od rodzaju pojazdu. W przypadku naszych zabezpieczeń nie ma potrzeby zostawienia pojazdu na dłuższy okres czasu, a zabezpieczony pojazd jest od razu gotowy do użytkowania.

Kiedy zabezpieczać? Jeżeli jeszcze nie zabezpieczyłeś swojego pojazdu to najlepiej zrobić to jak najszybciej. Nasze zabezpieczenie w odróżnieniu od tradycyjnych metod można wykonywać przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Deszcz, śnieg i mróz nie mają wpływu na skuteczność aplikacji powłoki antykorozyjnej Krown.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecamy coroczne powtarzanie procesuProces zabezpieczenia pojazdu odbywa się od początku do końca według procedury kanadyjskiego producenta przy użyciu flagowego produktu marki Krown T40. Więcej o właściwościach i zaletach tego produktu antykorozyjnego znajdziesz tutaj.